meregiid
sorve_majakas
MEREMATKAD SAARTEL

Lääne- Eesti saarestik on kaunis ja pakub erinevaid puhkusevõimalusi. Siin saad külastada paadiga saari ja laide, purjetada jahiga ja soovi korral võtta ette pikem merereis suurema alusega.

Näiteks:

Merematk Abruka saarele laeva või jahiga. Abruka saarega on võimalik tutvuda jalgsi, jalgrattaga või veoautoga sõites. Saarel toitlustatakse ja on võimalik ka ise paargus süüa valmistada. Ööbimine telgis, lakas või külalistemajas. Abruka saarelt võib ilusa ilmaga minna jalgsi ka Vahase saarele. Vahase saare suurim vaatamisväärsus on sealsed hiidrahnud. Vahase saare elust kirjutas oma romaanides Albert Uustulnd, kelle jaoks oli saar teine kodu.  Abrukal saab tellida ka kohaliku giidi.

Hind: Vastavalt tellimusele. Ühepäevane matk (hommikul väljasõit Roomassaarest või Nasvalt ja õhtuks tagasi), lõunasöök saarel, saarering veoautoga, giid –  10 inimesele  alates 390 krooni osaleja.

Merematk Nasva kalurikülast väikelaevaga laidudele. Sure Katla laidudele pääseb vastavalt kaitseala piirangutele. Piknik väikesaarel või laiul. Hind kokkuleppel vastavalt tellimusele.

Merematk Vilsandi saarele. Vilsandi saarele saab paadiga või veoautoga. Paadiga sõidetakse Kihelkonna lähedalt Papissaare sadamast Vilsandile Vikati sadamasse.

Merematk Ruhnu. Ruhnu sõidetakse liinilaevaga kas Saaremaalt (Roomassaarest) või Pärnust. Ruhnus teeme jalgsimatka saarega tutvumiseks. Võimalik on sõiduks tellida ka buss väi auto. Vajadusel majutus puhkemajas ja toitlustamine.

Ruhnu on veel väheseid kohti saarestikus, kus püütakse siiga ja saab seda ka toidulauale.

Merematk Kessulaiule.  Kessulaid on väike, ainult ühe perega asustatud saar Muhu väinas. Saarele sõidame paadiga kas Virtsust või Muhust. Saarel on kaunis loodus ja pankrannik.

Merematk Lõuna - Saaremaa laidudele

See on matk, kuhu tasub tulla väiksema seltskonnaga. Rahulik vaikne kulgemine aerupaadi või kaluripaadiga. Vahepeatus vanas sadamakohas, kus saab ujuda ja ise toitu valmistada. Ümberringi vaikus ja rahu - on juhus, kui näeme mõnd inimest sellel teekonnal. Võime peatuda ka arhitektuurimälestisena arvel oleva Laidunina tuletorni all.

Telefon:  + 372 520 1967                                                                                            e-post:  meregiid@giid.ee