meregiid
Vilsandi

Mereline puhkusenädal viiel saarel

Viie päevane ring hõlmab endas Muhumaad, ilusa ilma puhul Kessulaidu, Saaremaad, Abrukat, Vilsandit ja Hiiumaad. Ringi konkreetset pikkust saab sättida vastavalt soovile. Siin toome näiteks viiepäevase ringi kirjelduse.

Virtsust sõidame parvlaevaga Kuivastusse, kuhu on vastu tellitud buss. Kessulaiule pääseb, kui ilm on ilus, kuna seal ei ole sadamat,  tuleb sõita randa või jääda ankrusse.

Kessulaiul on kaunis loodus ja pankrannik.

Muhu saarel külastame Koguva vana kaluriküla, kus sündis Juhan Smuul. Juhan Smuul on kirjutanud palju merest ja meremeestest. Külas asub ka Muhu Muuseum. Pilgu võime heita peale ka mere kaldal seisvale Pädaste mõisale.

Saaremaal külastame Orissaare sadamat ja vaatame Illiku laiul asuvat keskaegselt Maasilinna laeva. Lõunastame mere kaldal asuvas külalistemajas.

Edasi kulgeb sõit Kuressaarde, kus külastame Kuressaare linnust ja vaatame Saaremaa Muuseumi ekspositsiooni merega seotud osa.

Järgmisel päeval külastame Abruka saart.

Reisi kolmas päev on pühendatud Vilsandile. Vilsandile minekuks tuleb esmalt sõita Kihelkonnale.  Kihelkonnal külastame meremärgina kasutusel olnud Kihelkonna kirikut.

Vilsandile saab sõita paadiga või veoautoga. Saarel külastame tuletorni ja ainsat säilinud merepäästejaama hoonet. Kui veab, kohtume ka saarevahi Jaan Tättega.

Järgmisel päeval sõidame  Triigist parvlaevaga Hiiumaale.

Hiiumaal tutvume Sõru sadamaga. Seal asuvas merekeskuses seisab Eesti suurim säilinud purjekas Alar (Ernst Jaakson) ja samas remonditakse kaljas Irist. Juba mitmendat aastat toimub Sõrus Jaanipäeval puulaevade kokkutulek. Edasi läheme  kas Kassarile  või vaatame Kõpu poolsaarel paiknevaid  Eesti vanimat majakat- Kõpu tuletorni, Ristna tuletorni ja sealseid militaarobjekte. Neid majakat saab ka seestpoolt uudistada ja ronida nende tippu.  Õhtul, enne mandrile sõitu külastame ka Suursadama mereajaloo alast väljapanekut.

Telefon:  + 372 520 1967                                                                                                e-post:  meregiid@giid.ee